בעיה של חגורת כתפיים חלשה אצל ילדים .מה היא חגורת הכתפיים?חגורת הכתפיים הינה חגורה פתוחה המקיפה את החזה. הקלויקולה והסקפולה שייכות לחגורה, כל שריר שמתחבר אליהן ישירות או בעקיפין משפיע על החגורה.

בעיה של חגורת כתפיים חלשה אצל ילדים  היא בעיה נפוצה..

מה היא חגורת הכתפיים?

חגורת הכתפיים הינה חגורה פתוחה המקיפה את החזה. הקלויקולה והסקפולה שייכות לחגורה, כל שריר שמתחבר אליהן ישירות או בעקיפין משפיע על החגורה.

בעיה זו, בין אם היא מלידה או התפתחה אחרי הלידה, נגרמת בדרך כלל עקב לחץ של החוליות על העצבים היוצאים מהעורף, עקב הלחץ, יש ירידה בתפקוד העצב  ולכן השריר נכנס לאטרופיה.

אטרופיה זאת תגרום  לישיבה רפויה- עקב משיכת הגוף קדימה!. בישיבה זו, הכתפיים שמוטות קדימה וכלפי מטה, דבר שיגרום לראש להימשך לאחור ולהרים  את הסנטר. או  לחילופין, יגרום לראש לנטות קדימה וייווצר לחץ  נוסף על העורף דבר שיגביר את הלחץ על העצב וימנע או יקטין את גירוי החשמלי לשריר.,

ישנם מספר שרירים הקשורים לחגורת הכתפיים גם אם בקשר עקיף.

עפ"י רוב מה הטיפול בילדים עם חולשה בחגורת כתפיים זה התמקדות על חיזוק שרירי הכתפיים., אולם  חיזוק בלבד, אינו מספיק, שכן, אם יש לחץ על העצב המעצבב את השריר, השריר אינו יכול להתחזק. לעומת זאת, יתחזקו השרירים שעובדים במקום השריר הבעיתי. על פניו ניראה שיש הטבה, אולם למעשה, בפועל, אין הטבה כלל. וכשהילד גדל הוא סובל מבעיות הקשורות לאותן השרירים.

ולכן בעיסוי השיקומי, אנו בוחנים תחילה את השרירים ומאתרים את השריר החלש, נבדוק את מקור הבעיה, האם מהחוליות? מתחל או מהאחז של השריר? במידה ושללנו אפשרויות אלו, נמשיך לבדוק את השריר עצמו ונברר היכן יש הידבקות או טריגרים בשריר או שמא ישנו איבר מתחת לשריר שאינו מתפקד טוב, ולכן השריר מכווץ מכיוון שהוא מגן על האיבר.

לאחר שזיהינו את מקור הבעיה נשחרר את המקום ונחזיר לשריר את החיות שלו. בדרך כלל הגוף ישקם את עצמו.

בהצלחה