חולשת שרירים זאת תופעה נפוצה אצל הרבה אנשים לרוב אין הם יודעים לשייך את זה לבעיה וחושבים שהם עייפים.חולשת שרירים נגרמת מלחץ על העצבים או מהידבקויות של רקמות דבר המקשה על זרימת הדם ועל זרימה תקינה של העצבוב, כאשר יש הידבקויות ואין זרימה טובה יש תחושת עייפות דכדוך, וחולשת שרירים.
חולשת שרירים.
חולשת שרירים זאת תופעה נפוצה אצל הרבה אנשים לרוב אין הם יודעים לשייך את זה לבעיה וחושבים שהם עייפים.
חולשת שרירים נגרמת מלחץ על העצבים או מהידבקויות של רקמות דבר המקשה על זרימת הדם ועל זרימה תקינה של העצבוב, כאשר יש הידבקויות ואין זרימה טובה יש תחושת עייפות דכדוך, וחולשת שרירים.
במצב של עייפות כרונית או חולשת שרירים חובה ללכת לבדיקות ולשלול מחלות כגון התחלה של ניוון שרירים.
מי מכם שמטפל בכוסות רוח יודע שכאשר מטיילים עם שתי כוסות במקביל לעמוד השדרה מצב הרוח של המטופל משתפר, ולמה זה קורה ? כי כוסות הרוח מזרימות דם למקום משחרר קצת את השרירים מוריד לחץ מהעצבים וזה משפר את מצב הרוח.
חולשת שריר משפיע גם על יציבה נכונה מכיוון שהיא גורמת לצד אחד להיות חלש יותר, דבר שיגרום בהמשך לחץ חזק יותר על הגב מה שיגרום ללחץ על החוליות שלוחצות את העצב.
דוגמה לזה :
היגיעה אלי מטופלת עם הגבלה בצוואר אין כאבים אבל יש לה הגבלה בסיבוב ימינה ושמאלה.
עלי לציין שבאבחון הראשוני ראיתי שהראש שלה קדימה, לא מכופף אלה ישר קדימה.
על מנת לעשות אבחון טוב יותר בקשתי ממנה לסובב את הראש ימינה עד הסוף להחזיר למרכז לסובב שמאלה עד הסוף להחזיר למרכז לכופף קדימה להחזיר למרכז לכופף אחורה ולהחזיר למרכז.
אחרי שכופפה אחורה לא הצליחה להחזיר את הראש למרכז רק אחרי שבשתי האצבעות עזרתי לה הצליחה להחזיר.
בעיה זאת הבהילה אותה מאוד הרי היא באה בגלל הגבלה בסיבוב ולא חשבה על שום כיוון אחר.
בבדיקה הורגש שכל הצוואר שלה מכווץ ולכן הראש שלה קדימה , מה שגורם ללחץ על החוליות , כאשר לקחה את הראש אחורה נוצר לחץ הרבה יותר חזק על העצבים ולכן לא הצליחה להחזיר את הראש למקום .
רק אחרי עבודה על המקום הצליחה לכופף את הראש אחורה ולהחזיר אותו .
לכן כמעט כל חולשת שרירים או עייפות אפשר לטפל דרך עבודה על מערכת העצבים או על שחרור הידבקויות של הרקמות.
רפואה שלמה לכל בית ישראל.