זה פסיכוסומטי

הגיעה אליי מטופלת עם בעיה בקרסול, מרגישה שכף הרגל שלה "לא במקום", כאילו זזה קדימה.

אלו שמכירים אותי ובקיאים בשיטות העבודה שלי, יודעים שכאב זה רק סימפטום, זה לא המקור. ולכן, יש לבדוק  על מנת להגיע למקור הבעיה.

לאלו שלא מכירים, אנסה  להסביר בקצרה.

בשלב הראשון, אני מבצע אבחון יציבה, לאחר מכן בדיקה נוירולוגית של הגפה תחתונה והעליונה, כאשר אני מזהה חוסר או ירידה בתפקוד, אני מטפל בזה.  בשלב הבא אני מבצע בדיקות שרירים וגם כאן, אם אחד השרירים לא מתפקד או שאני מזהה ירידה בתפקוד אני מטפל גם בו. ואחר כך, אני משחרר את השריר שגיבה שריר שלא תפקד ו/או השריר שהיה בטונוס גבוה  וכך מאפשר איזון של הגוף.

נחזור למטופלת , היא התלוננה על בעיה בקרסול רגל ימין. באבחון יציבה שמתי לב שהכתף הימנית שלה נמוכה יותר ופלג הגוף העליון מסובב משמאל לימין.

בבדיקה נוירולוגית של הגפה התחתונה עלו הממצאים הבאים:

S1-S2 לא תפקדו (שריר ה GASTROCNEMIUS)

בבדיקת שרירים הRECTUS FEMORIS לא תפקד כמו גם הTFL. מאחר ובבדיקה הנוירולוגית הם תפקדו ניתן היה להסיק כי המקור לבעיה אינו נובע מהחוליות אלא ממקום אחר, ובמקרה הזה, המעי הגס (TFL) והמעי הדק (RECTUS FEMORIS).

מכאן, נוצר מצב שהHAMSTRINGS  חזק יותר, ולכן גם מושך את האגן באותו הצד(ימין) אחורה מה שגורם לסיבוב של פלג הגוף העליון משמאל לימין.

כששאלתי את המטופלת האם היא סובלת מבעיות / כאבים בבטן? היא התחילה לבכות וסיפרה לי שכבר ארבע שנים שהיא מתלוננת על כאבי בטן, כל הבדיקות תקינות , והרופא אמר לה שזה פסיכוסומטי והציע לה טיפול בציפרלקס טיפול, אותו סירבה לקחת.

אז בואו נבין מה בעצם קרה כאן.

מכיוון שהאגן נע אחורה לPPT, זה גרם למשיכה של פלג הגוף העליון אחורה וזה גרם לכתף ימין לנוע כלפי מטה. מצב זה גרם לסיבוב ושינוי באיברים הפנימיים ולכן המעי הדק והמעי הגס זזו טיפה מהמקום. מבחינת המוח איבר שלא נמצא במקומו מעיד על בעיה. לכן השרירים TFL ו RECTUS FEMORIS  לא תפקדו. מאחר וה GASTROCNEMIUS לא תפקד וה HAMSTRINGS היה בטונוס גבוה  (ומשך בעמידה על כף הרגל את השוק טיפה אחורה), כף הרגל החליקה קדימה (החלקה של מילימטר או שניים).

כאב הבטן נוצר מהיציבה הלא תקינה ומהלחץ על המעי, דבר שלא ניתן לראות  בבדיקות  CT, MRI  וגם לא בבדיקות דם.

לאחר שהיא התייצבה, כאבי הבטן חלפו עברו להם.

למרות שזה לא היה פסיכוסומטי גם פסיכוסומטי כואב.

בהצלחה